COMP O= .390,L= .56,W= .047
RoHS Compliant
Can ship immediately
| QTY | UNIT PRICE |
| 1: | $7.70000 |
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Material: | Stainless Steel |
| Wire Diameter: | 0.047" (1.19mm) |
| Diameter - Outside: | 0.390" (9.91mm) |
| Diameter - Inside: | 0.296" (7.52mm) |
| Diameter - Small Outside: | - |
| Diameter - Large Outside: | - |
| Free Length: | 0.560" (14.22mm) |
| Max Load: | - |
| Rate: | 44.0 lbs/in |
| End Style: | Closed & Ground |
| Finish: | None |