LO= 0.718, SO= 0.438, W= 0.031
RoHS Compliant
Can ship immediately
| QTY | UNIT PRICE |
| 1: | $2.18000 |
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Material: | Stainless Steel |
| Wire Diameter: | 0.031" (0.79mm) |
| Diameter - Outside: | - |
| Diameter - Inside: | 0.380" (9.65mm) |
| Diameter - Small Outside: | 0.438" (11.13mm) |
| Diameter - Large Outside: | 0.718" (18.24mm) |
| Free Length: | 0.630" (16.00mm) |
| Max Load: | - |
| Rate: | 3.5 lbs/in |
| End Style: | Closed |
| Finish: | None |