RES 0.001 OHM 1% 5W 5931
RoHS Compliant
Can ship immediately
| QTY | UNIT PRICE |
| 1: | $1.74000 |
| 1500: | $0.69609 |
| 3000: | $0.68038 |
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PU |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Metal Element |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |